Güncel ve tarafsız yeni nesil haber sitesi

Skandal Türkiye Açıklaması: 25 Eylül’e Kadar Süre Verip Bakın Neyle Tehdit Etti!

Skandal Türkiye Açıklaması: 25 Eylül’e Kadar Süre Verip Bakın Neyle Tehdit Etti!
04 Eylül 2020 - 10:16

Yunan’ın sırtını sıvazlayan Avrupa Ülkeleri Türkiye’ye yönelik küstah açıklamalar gelmeye devam ediyor.

Haddi aşan ülkeler birde Türkiye’ye süre vermeye kalktı 25 Eylül’e kadar kabul etmediğimiz takdirde bize bakın ne yaptırımlar uygulayacaklarmış.

TÜRKİYE’YE YAPTIRIM UYGULAMA TEHDİDİ

Yunan basınına konuşan Avrupa Komisyonu Başkan Yardımcısı Margaritis Schinas, 25 Eylül’e kadar çözüm bulunmazsa Türkiye’ye yaptırım uygulayacaklarını söyledi Yunanistan’ı kışkırtarak Türkiye’nin üzerine salan Avrupa’dan Türkiye’ye yönelik tehdit içeren açıklamalar gelmeye devam ediyor. Akdeniz’deki zengin yer altı kaynaklarına tek başına sahip olmak isteyen Avrupa ağzının suyunu akıtarak Türkiye’yi tehdit etmeye başladı.

Türkiye’nin Akdeniz’deki sondaj faaliyetlerinden geri adım atmaması ile ne yapacağını şaşıran Avrupa bir yandan Yunanistan’ın sırtını sıvazlarken diğer yandan da yaptırım kartını masaya sürdü Yunan Alpha televizyonuna demeç veren Avrupa Komisyonu Başkan Yardımcısı Margaritis Schinas, Türkiye’yi tehdit etme cüretinde bulundu.

Türkiye’ye son bir şans vermenin yollarını aradıklarını ifade eden Schinas, yaptığı açıklamada Avrupa Birliği Ülkelerinin liderlerinin 24 25 Eylül tarihlerinde yapacakları zirve öncesi Akdeniz sorununa bir çözüm bulunamazsa Türkiye’ye ağır bir yaptırım uygulayacaklarını açıkladı.

Avrupa Birliği Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi, Josep Borrell, 2728 Ağustos tariginde Berlin’de düzenlenen toplantıda ekonomik yaptırımlar dahil olmak üzere Türkiye’ye karşı atılacak adımları ele almıştı.Türkiye’ye yaptırım uygulanabilmesi için Avrupa Birliği’ne üye ülkelerin 27’sinin onay vermesi şartı bulunuyor.

google news abonelik

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.