Güncel ve tarafsız yeni nesil haber sitesi

Şehit mezarı taşınırken görenler göz yaşlarını tutamadı

Şehit mezarı taşınırken görenler göz yaşlarını tutamadı
23 Şubat 2021 - 22:21

Yüce kitabımızda Bakara Suresinde şehitler için, “Allah yolunda öldürülenlere sakın ölüler demeyin; çünkü onlar diridir; fakat siz farkında değilsiniz,” der. Biz inanan Müslümanlar için hayatımız bunun tecellileriyle doludur. İşte onlardan biri daha. Tüyler ürperten ibret almamız gereken yaşanmış bir olay.

Bu ayete layık şehidimiz Komiser Natık Karadeniz. 1979 yılında Mersin Silifke’de şehit edilen kahraman bir polisimiz. Yıllar sonra Kars Sarıkamış ilçesinden Mersin’e nakli yapılınca tüyler ürperten o olay yaşandı. Şehidin ailesinin talebi üzerine bu nakil gerçekleştirilerek şehidimiz Akbelen Şehitliğine defnedildi.

Merak edenler için yazalım aile neden bu kadar geç kaldı diyebilirsiniz? Ayrıca şehitler genellikle en yakın yere defnedilir. Burada durum farklı. Çünkü şehidimizin ve diğer mezar sakinlerinin tamamı baraj olan yerin altında kalacağından dolayı zorunlu bir nakildi. Ailelerin isteklerinin olduğu yere nakledilmesi kararlaştırılmıştı.

Şehidimiz Komiser Natık Karadeniz’in mezarı açılınca oradakiler gözlerine inanamadılar. Çünkü şehidimizin naaşı zerre-i miskal bozulmamıştı. Sadece naaşı değil, kefeni bile korunmuştu. Yüce Rabbimizin inayetiyle. Boşuna “Şehitler Ölmez,” demiyor bu millet.

Olay yerinde olanların söylediği şu sözler bizleri derinden etkiledi: “Abisi kefenini açıp saçını dahi okşamış. Tüylerim diken diken.”

google news abonelik

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.