Güncel ve tarafsız yeni nesil haber sitesi

Sağlık Bakanı Koca’dan gençlere ‘corona’ uyarısı

Sağlık Bakanı Koca’dan gençlere ‘corona’ uyarısı
573
07 Eylül 2020 - 9:01

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabından corona virüsü salgınına ilişkin açıklamalarda bulundu. Son bir ayda coronaya yakalanan 100 kişiden 40,1’inin 20 ila 40 yaş aralığındaki gençlerden oluştuğunu belirten Koca, “Gençlerimiz kendilerini ve büyüklerimizi korumak için tedbirlere uyumda örnek olmalı” ifadesini kullandı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal mesya hesabından yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

* Son bir ayda Koronavirüs’e yakalanan 100 kişiden 40,1’i 20-40 yaş aralığındaki gençler. Zatürre gelişen hastaların da %11’i yine bu yaş grubundan.

* Gençlerimiz kendilerini ve büyüklerimizi korumak için tedbirlere uyumda örnek olmalı. Virüse karşı GÜCÜMÜZ BİRLİKTE TEDBİR.

TÜRKİYE’DEKİ VAKALARDA SON DURUM
Sağlık Bakanlığı’nın yayımladığı 6 Eylül Pazar gününün tablosuna göre, son 24 saatte 53 kişinin hayatını kaybetmesi sonucu can kaybı 6 bin 673 oldu. Dün bin 578 yeni vaka tespit edildi ve toplam vaka sayısı 279 bin 806’ya yükseldi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, son haftada günlük hasta sayısı en çok artan illerin; Van, Karaman, Erzincan, Çankırı ve Kayseri olduğunu belirtti. Koca, ağır hasta sayısı en çok olan illerin ise İstanbul, Ankara, Konya, Erzurum ve Yozgat olduğunu duyurdu.

google news abonelik

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.