Güncel ve tarafsız yeni nesil haber sitesi

KORONAVİRÜS TESTİ POZİTİF ÇIKTI

KORONAVİRÜS TESTİ POZİTİF ÇIKTI
13 Eylül 2020 - 11:51

Malatya’da çekimleri süren ‘Zalo’ isimli filmin oyuncularından Halil Kumova’nın, ani ölümünden sonra yapılan Covid-19 testi pozitif çıktı. Set çalışanlarında yapılan testlerde 4 kişinin daha testi pozitif çıkarken, ünlü oyuncu Sermiyan Midyat ise sosyal medya hesabından testinin negatif çıktığını duyurdu.

Malatya’da 1933 yılında dönemin valisinin soyulmasını konu alan sinema filmi ‘Zalo’nun çekimlerine koronavirüs engel oldu.

Önceki gün rahatsızlanarak hastaneye kaldırılan ve ağır zatureye bağlı solunum yetmezliği sonucu hayatını kaybeden filmin oyuncularından 64 yaşındaki Halil Kumova’nın, yapılan Covid-19 testinin pozitif çıktığı öğrenildi.

Kumova’nın cenazesi yapılan işlemlerinin ardından ailesi tarafından defin için İstanbul’a götürülürken, setteki diğer çalışan ve oyunculara da Malatya’da test yapıldı.

Yapılan testlerde, film çekiminde görevli 4 kişinin daha Covid-19 testinin pozitif çıktığı öğrenilirken, başrol oyuncularından Sermiyan Midyat ise sosyal medya hesabından test sonucunun negatif çıktığını açıkladı.

Yapılan PCR testinin sonuç raporunu paylaşan Midyat, “Değerli oyuncu abimiz ve rol arkadaşım Halil Kumova’nın vefat nedeni ‘şiddetli zatürreye bağlı solunum yetmezliği ve Covid19 olası vaka’ şeklinde belgelenmiştir. Bu sebeple şahsıma da yapılan Covid 19 test sonucum negatif olarak çıkmıştır” mesajını paylaştı.

Test sonucu pozitif çıkan film setindeki 4 kişinin karantinaya alındığı belirtilirken, başrol oyuncusu Sermiyan Midyat’ında İstanbul’a döndüğü öğrenildi.

google news abonelik

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.