Güncel ve tarafsız yeni nesil haber sitesi

İpi Gevşeten Şeytan

İpi Gevşeten Şeytan
24 Aralık 2020 - 8:15

Günlerden bir gün şeytanın yolu bir köye düşmüş. Keyfi yerinde olan şeytan, sırtını bir ağaca dayamış ve buzağısı kenarda iple kazığa bağlı olan ineği sağan genç bir kadını uzaktan izlemeye başlamış. Kendi kendine demiş ki, herkes bir suç işler sonra da kabahati bana yükler. Şunlara bir iyilik yapayım da bundan sonra suçu benim üzerime atmasınlar, demiş.

Şeytan, kadını epeyce izledikten sonra yerinden kalkıp kazığa bağlı buzağının ipini biraz gevşetmiş. Boynundaki ipi gevşeyen buzağı bir iki hamle yaptıktan sonra ipten kurtulmuş. Koşarak sütü sağılan annesini emmeye gitmiş. Süratle annesinin yanına gelince süt kovasına çarpmış ve bütün sütler yere dökülmüş. Sağdığı süt ziyan olunca siniri tepesine çıkan genç kadın, eline geçirdiği odunu buzağının kafasına vurmasıyla yavru kanlar içinde yere yıkılmış. Yavrusunu yerde kanlar içinde ölmüş gören inek kadına saldırmış, oracıkta kadını yere serip öldürmüş.

Bu arada gürültüleri duyan kadının kayınpederi hemen dışarıya çıkmış. İneğin gelinini öldürdüğünü görünce, elindeki tüfekle ateş ederek ineği öldürmüş. Silah sesini duyan koca koşup gelmiş. Karısını yerde cansız yatar, babasını da elinde tüfekle görünce, belinden silahını çekip, tek atışta babasını öldürmüş. Kısa bir süre sonra gerçeği öğrenen genç adam bu kadar acıya dayanamayacağını düşünüp, bir kurşun da kendi kafasına sıkarak canına kıymış.

Bütün bu olayları bir kenardan izleyen şeytan, bir iyilik yapayım dedim bu kadar olay yaşanmasına sebep oldum. Şimdi bu yaşanan felaketi de bana yüklerler. Buzağının ipini gevşetmekten başka ben ne yaptım, diyerek oradan uzaklaşmış.

Şeytanın buzağının ipini gevşetmesi sonucu çıkan olaylar sinirle kalkanın nasıl zararla karşılaşacağına güzel bir örnektir. Düşünmeden, aklını kullanmadan hareket edenler her zaman öfkelerinin kurbanı olurlar.

google news abonelik

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.