Güncel ve tarafsız yeni nesil haber sitesi

Hakkari’ye atanan Furkan Erbil 41 gün sonra şehit oldu

Hakkari’ye atanan Furkan Erbil 41 gün sonra şehit oldu
06 Eylül 2020 - 10:15

Piyade Okul kursiyer eğitimini 2015 senesinde İstanbul’da başarıyla bitirdikten sonra Gaziantep’te göreve adım atan Uzman Çavuş Furkan Erbil, bir kaç ay önce yeni atamalar yapılınca 10 Temmuz’da Hakkari/Şemdinli’ye atandı. Erbil, göreve başlayalı 41 gün olmuştu, üs bölgesine icra edilen ikmalin ardından yol dönüşünde aracın yol hakimiyetini kaybedip devrilmesiyle ağır yaralandı. Yaralanarak hastaneye kaldırıldı, yapılan tüm müdahaleler şehit olmasına engel olamadı.

Piyade Uzman Çavuş Furkan Erbil 29 yaşında, evli ve bir çocuğu vardı. Naaşı, şehadet şerbeti içtiği Hakkari’den, askeri uçak ile, Kastamonu’ya götürüldü. Şehidimiz Kastamonu’da ki havaalanında yoğun bir kalabalık ile karşılandı. Albayrağa sarılı naaşı uçaktan alınarak tören alanına getirildi. Şehidimizin yakınları o anlarda göz yaşlarına hakim olamadılar. Şehidimizin eşi Kübra Erbil, tabuta uzun süre sarılarak feryat etti.

İl Müftüsü Mustafa Bilgiç, saygı duruşu sonrası dualar etti. Tören sonrası Şehidimizin naaşı konvoy ile beraber havaalanından, baba ocağına getirildi. Burada baba ocağında helallik alındı ve akabinde şehidimizin naaşı camiye götürüldü. Şehidimizin naaşı, cenaze namazının kılınmasının sonrasında aile kabristanında, Gümüşlüce Mezarlığında defin işlemi yapıldı. Şehidimizin aziz ruhu şad olsun, geride kalanlara sabırlar diliyoruz.

google news abonelik

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.