Güncel ve tarafsız yeni nesil haber sitesi

Develerin de Bir Sahibi Var

Develerin de Bir Sahibi Var
2.769
11 Eylül 2020 - 18:22

Allahın işi.Su bitecek diye develeri hedef aldılar.! Avustralya’yı vuran felaket o ayeti akılları getirdi Çok su içiyor diye develere operasyon yapan Avustralya’da şiddetli yağmur sel baskınlarına neden oldu. Yüz yılda bir görüldüğü öne sürülen ve ülkede hayatı olumsuz etkileyen yağışlar, Hud Suresi’nin 64 ve 65’inci ayetlerini akıllara getirdi.

News.com.au. haber portalında yer alan habere göre şiddetli yağmur ve sel Avustralya’nın doğu kıyılarındaki Queensland eyaletinde hayatı olumsuz yönde etkiledi.

Bu tür şiddetli yağmurların yüz yılda bir görüldüğünü belirten portal, kötü hava koşulları nedeniyle birçok yolun ulaşıma kapandığı, eyaletin güneydoğusundaki kentlerde bulunan parkların kapalı olduğu ve insanların sular altında kalan yollarda botlarla hareket etmek zorunda kaldığını kaydetti.

Queensland meteoroloji servisi, yağmurun durduğunu ancak şiddetli yağış riskinin devam ettiğini bildirdi.Öte yandan, orman yangınlarının devam ettiği komşu eyaletler Yeni Güney Galler ve Victoria’da birçok bölgenin elektriksiz kaldığı ve binlerce kişinin tahliye edildiği belirtildi.

Avustralya genelinde yangınlar nedeniyle şimdiye kadar 10 milyon hektara yakın alan zarar gördü, 2 bini aşkın ev kül oldu, yarım milyar civarında hayvan da telef oldu. Bazı bölgelerinde ‘felaket durumu’ ilan edilen ülkede eylül ayından beri devam eden yangınlar nedeniyle en az 27 kişi hayatını kaybetti.

Tam 5 bin deve ! Avustralya hükümeti, develerin ülke iklimine uymadığını ve çok fazla su içtiğini ileri sürerek 5 bin deveye operasyon yapmıştı.

Deve Olayının ardından ülkenin sel altında kalması Hud Suresi’nin 64 ve 65’inci ayetlerini akıllara getirdi.“Ey kavmim! İşte size mûcize olarak Allah’ın gönderdiği deve. Onu bırakın Allah’ın mülkünde otlasın. Ona kötülük etmeyin; sonra sizi, yaklaşan bir az*ap yakalar.” Hud Suresi 64-65

google news abonelik

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.