Güncel ve tarafsız yeni nesil haber sitesi

BAKAN AKAR AÇIKLADI ŞEHİTLERİMİZ VAR

BAKAN AKAR AÇIKLADI ŞEHİTLERİMİZ VAR
14 Şubat 2021 - 12:12

SON DAKİKA HABERİ: Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, “Operasyon tamamlandı, kara, hava unsurları eve döndü. Harekatta 3’ü üst düzey yönetici 48 terörist öldürüldü. Mağarada silahsız ve masum 13 vatandaşımızın naaşı bulundu. PKK’nın cani ve kalleş yüzü bir kez daha görüldü. Vatandaşlarımızı mağara sorumlusu şehit etti. Vatandaşlarımızı şehit eden teröristler öldürüldü” açıklamasını yaptı.

“Pençe Kartal-2 Harekat bölgesinde faaliyetlerimiz devam ederken, yoğun çatışmaları müteakip kontrol altına alınan mağarada yapılan aramalarda alıkonulan 13 vatandaşımızın naaşlarına ulaşılmıştır.

Yapılan ilk incelemede masum ve silahsız vatandaşlarımızdan birinin omuzundan, diğer 12 vatandaşımızın başlarından vurularak şehit edildikleri tespit edilmiştir. Böylece PKK’nın kalleş ve cani yüzü bir kez daha görülmüştür.”

“Şehit vatandaşlarımızla ilgili adli işlemler Malatya’da başlatılmıştır. Asil milletimizin bağrından çıkan Türk Silahlı Kuvvetleri, ülkemizin ve milletimizin güvenliği için terörle mücadeleye en son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar azim ve kararlılıkla devam edecektir. Harekat sırasında hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır, yaralı personelimiz için de acil şifalar dileriz”

* Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’ın Açıklamaları Şöyle: “Pençe Kartal-2 Harekatı’nda 3’ü sözde üst düzey yönetici olmak üzere 48 terörist ölü, 2 terörist sağ ele geçirildi.

* Son derece önemli, kritik ve özel bir harekat yapıldı. Çok geniş bir alanı kapsayan zor bir harekat gerçekleştirildi.

* Harekatla bölgeye yerleşen, yeniden yapılanmaya çalışan, hudutlarımıza ve halkımıza saldırı hazırlığındaki tüm unsurlar büyük ölçüde temizlendi.

* Vatandaşlarımızı mağara sorumlusu şehit etti. Vatandaşlarımızı şehit eden teröristler öldürüldü.

* Keşke 13 vatandaşımızı oradan sağ salim çıkarabilseydik. Harekatta örgütün bölgedeki varlığına ağır darbe indirildi.

* (Pençe Kartal-2 Harekatı) Operasyon tamamlandı. Kara ve hava unsurlarımız üslerine, kışlalarına güvenle döndü.”

google news abonelik

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.