Güncel ve tarafsız yeni nesil haber sitesi

ASIL KIŞ ŞİMDİ BAŞLIYOR! KAR GELİYOR

ASIL KIŞ ŞİMDİ BAŞLIYOR! KAR GELİYOR
08 Şubat 2021 - 23:10

Türkiye genelinde sıcaklıklar cuma gününden itibaren yaklaşık 10 derece dü/şecek. Ülke genelinde büyük oranda etkili olacak soğuk hava kar yağışını da beraberinde getirecek. “Asıl kış şimdi başlıyor” yorumlarına neden olan verilere göre İstanbul’da 16 Şubat’ta kar yağışı bekleniyor.

Türkiye genelinde sıcaklıklar, cuma gününe kadar lodosun etkisiyle mevsim normallerinin üzerinde seyredecek. Ancak cumartesi günü sıcaklıklarda ani bir dü/şüş bekleniyor.

10 GÜN BOYUNCA ETKİLİ OLMASI BEKLENİYOR
Yapılan son tahminlere göre; cuma gününden itibaren sıcaklıklar, yeni bir soğuk hava dalgasının etkisiyle aniden dü/şecek. Türkiye genelinde etkisini gösterecek sistemin yaklaşık 10 gün boyunca etkili olması bekleniyor.

“YAĞIŞ ALMADIĞIMIZ ZAMANLARDA KURU SOĞUK GÖRECEĞİZ”
NTV Meteoroloji Editörü Dilek Çalışkan, “Asıl kış şimdi başlıyor. Bu 10 günlük sürede yağış almadığımız zamanlarda kuru soğuk, yağış olduğu zamanlarda da kar yağışı göreceğiz” ifadesini kullandı. Çalışkan, “Henüz nereye, ne kadar yağacağı belli olmasa da, şu anki tahminlere göre; 14 Şubat’ta Karadeniz Bölgesi, Marmara Bölgesi’nin yüksek bölgelerinde ve yurdun iç kesimlerinde kar yağışı yoğun olacak gibi görünüyor” dedi.

14 ŞUBAT’TA SULU KAR BEKLENİYOR
Soğuk hava kaldığı sürece sık sık kar yağışları görülebileceğini belirten Çalışkan, “İstanbul bu uzun soluklu soğuk havalarda kar yağışını görecek. 14 Şubat sulu kar, 16’sında da kar yağışı tahmin ediliyor” ifadelerini kullandı.

Öte yandan Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından paylaşılan 8-14 Şubat haftalık hava tahmini ise şu şekilde yer aldı:

google news abonelik

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.